Apie mus

Mūsų istorija

UAB "Sauda"

UAB „SAUDA“ įkurta 1991 03 14. Tai buvo vieni iš pirmųjų nepriklausomos Lietuvos metų. Verslas sparčiai vystėsi, atsirado didelis poreikis teikti paslaugas automobilių vairuotojams. Tokiomis paslaugomis kaip konsultacijos ir dokumentų paruošimas automobilių vairuotojams ir pradėjo savo veiklą UAB „SAUDA“. Tų pačių metų rudenį UAB „SAUDA“ įrengė automobilių saugojimo aikštelę ir pradėjo dar vieną, transporto priemonių saugojimo aikštelių veiklą.

Plačiau

Pirmaisiais nepriklausomos Lietuvos metais gyventojai masiškai pradėjo importuoti automobilius į šalį. Padaugėjus jų kiekiui, proporcingai padidėjo kelių transporto įvykių, automobilių gedimų, ir taip atsirado poreikis pervežti tokius nevažiuojančius, sugedusius automobilius. Tokiu būdu mūsų įmonė įkūrė bene pirmąją privačią techninę pagalbą šalyje. Tai buvo labai primityvi techninė pagalba. Nevažiuojančių automobilių gabenimą atlikdavome naudodami rusų gamybos sunkvežimį GAZ-53 su prikabintu dalinio pakrovimo vežimėliu. Ant šio vežimėlio buvo galima užkelti arba priekinę arba galinę nevažiuojančio automobilio dalį ir toks užtraukimas buvo vykdomas rankinės-mechaninės gervės pagalba. Šiuo metu tokie dalinio pakrovimo vežimėliai pagal šiuo metu galiojančias kelių eismo taisykles (KET) – uždrausti. Kadangi toks GAZ-53 ir vežimėlio sąstatas buvo pakankamai gremėzdiškas, neužilgo tokį sunkvežimį pakeitė rusiški „džipai“ – UAZ markės automobiliai.

Vystant techninės pagalbos veiklą, pastoviai ją tobulinome, įsigijome pilno pakrovimo techninės pagalbos autovežius, kurie jau buvo sukomplektuoti elektrinėmis gervėmis, kas ženkliai palengvino vairuotojo-mechaniko darbą.

Teikdami paslaugas automobilių savininkams ir vairuotojams, 1992 metais pradėjome vykdyti dar vieną veiklą – transporto priemonių pirkimo-pardavimo sandorių įforminimą. Tokiai veiklai 1996 metais įsigijome licenciją ir tapome įmone daugiausia įforminančia transporto pirkimo-pardavimo sandorių Lietuvoje.

Sėkmingai vystant minėtas veiklas buvo įrengtos dar kelios automobilių saugojimo aikštelės, pradėtas konfiskuoto, valstybės naudai atitekusio transporto pardavimas, kuris ypač suaktyvėjo 2009-2010 metais.

Esminis lūžis techninės pagalbos srityje įvyko 1995 metais, kuomet įsigijome pirmąjį gelbėjimo techninės pagalbos evakuatorių visas funkcijas atliekantį hidraulikos pagalba, t.y. hidrauliškai pakeliama platforma, išstumiami automobilio užvažiavimo elementai, gervė ir manipuliatoriaus prototipas, palengvinantis visiškai sumaitoto automobilio pakrovimą arba ištraukimą iš šalikelės. Tobulinant techinės pagalbos veiklą nuo 1995 metų šią paslaugą atliekame kokybiškai ir tik pilno pakrovimo hidrauliniais evakuatoriais, su kuriais automobilio pakrovimas – iškrovimas užtrunka kelias minutes. Stiprėjant konkurencijai, vairuotojams galime pasiūlyti ir pigesnes techninės pagalbos atlikimo variantą, tai autovežiai iki 3,5 t bendros masės su elektrinėmis gervėmis ir nenuvažiuojančiomis platformomis. Toks varintas taikomas ir naudojamas pervežant didesniais atstumais, t.y. tarpmiestiniai maršrutai. Stiprinant automobilių gabenimo paslaugą 1997 metais įkūrėme techninės pagalbos tinklą Lietuvoje į kurį palaipsniui buvo įtrauktos pačios stipriausios techninę pagalbą atliekančios įmonės iš kiekvieno rajono ir miesto. Gyventojų – vairuotojų patogumui buvo įsteigtas vieningas trumpasis techninės pagalbos iškvietimo numeris 1414 (iki 2000 metų šis numeris buvo 114). Minėtas numeris veikia visoje Lietuvoje ir iš visų telefoninio ryšio tinklų: TEO, Omnitel, Bitė, Tele2.

Nuo 2000 metų pradėjome transporto vairuotojams teikti draudimo paslaugas, ir toliau intensyviai vystome bei tobuliname anksčiau pradėtas veiklos rūšis. Pradėjome teikti techninę pagalbą krovininiams automobiliams. Šiuo metu turime evakuatorių su manipuliatoriumis ir specialią įrangą pilnai pakrauti ne tik lengvąjį automobilį, bet ir betkokį patį didžiausią mikroautobusą, bei krovininį automobilį, vilkiką iki 8 t svorio. Be to vykdome smulkius remonto darbus automobiliams kelyje. Ir visa tai 365 dienas per metus be išeiginių, be švenčių visą parą.